د02.jpg
خانه / مشاور / مشاوره اسلامی ازدواج و خانواده در قم

مشاوره اسلامی ازدواج و خانواده در قم

مشاوره اسلامی ازدواج و خانواده در قم گسترش زیادی داشته است. مشاوره اسلامی ازدواج توسط مشاورین روحانی انجام میگیرد. این مشاورین روحانی تخصص روانشناسی و مشاوره را به قدر کافی دارند.

مشاوره اسلامی ازدواج و خانواده در قم 09108644909

هدف اصلی مشاوره قبل از ازدواج

هدف اصلی مشاوره قبل از ازدواج ، راهنمایی به افراد براى انتخاب زوج مناسب است . مشاوره قبل از ازدواج یکی از مهم ترین مراحل ازدواج و همسر گزینی است ، زیرا باعث پیشگیری از طلاق عاطفی و رسمی و تامین بهداشت روانی خانواده می شود .

کیفیت مشاوره اسلامی ازدواج در مشاوره قبل از ازدواج

در مشاوره قبل از ازدواج ، مشاور چند جلسه به صورت تکی و چند جلسه هم دو نفره مشاوره میدهد . محتوای مشاوره اسلامی طبق توصیه و آموزه های دینی است. اما گاهی از طریق آزمون های معتبری احتمال موفقیت آمیز بودن ازدواج را بررسی می کند. در این جلسات خصوصیات فردی دختر و پسر ، سابقه خانوادگی ، نگرش و ارزشها و  ویژگی های شخصیتی در طرفین مورد بررسی قرار می گیرد. البته شرط موثر بودن این جلسات این است که از مخفی کاری و پاسخ های نادرست اجتناب کنند .

تعداد جلسات مشاوره قبل از ازدواج

بهتر است دختر و پسر قبل از ازدواج « زیر نظر والدین» 16 جلسه با یکدیگر صحبت کنند . حداقل 5 جلسه آن با حضور روانشناس و مشاور ازدواج و خانواده باشد .

نوبت گیری مشاوره اسلامی ازدواج و خانواده در قم

جهت مشاوره فردی، مشاوره پیش از ازدواج ، مشاوره خانوادگی ، می توانید به مرکز مشاوره ازدواج مطلع عشق مراجعه نمایید و زیر نظر روانشناس و مشاور روحانی مرکز ، جناب استاد الهی نیا از مشاوره تخصصی و مشاوره دینی ایشان در زمینه های فوق استفاده نمایید.

شماره مشاور و روانشناس روحانی

برای مشاوره حضوری ، مشاوره آنلاين تصویری و مشاوره تلفنی ، با منشی مرکز تماس بگیرید و ساعت حضور یا صحبت خود را با ایشان هماهنگ نمایید.

مشاوره اسلامی ازدواج و همسرداری

مشاوره ای که از طریق اصول علمی و پایه های دینی اتفاق می افند می تواند میزان عملگرایی افراد متدین و معتقد به سنن اسلامی را تقویت کند. از بین انواع مشاوره های رایج مشاوره اسلامی ازدواج و همسرداری از جمله جلسات مشاوره است که روانشناس و مشاور دینی می کوشد ضمن برخورداری از تخصص و دانش و آگاهی در حوزه مشاوره و تسلط بر آن ها برای اصلاح و درمان از زاویه دیدی اسلامی به موضوع روانشناسی و مسائلی شبیه آن نگاه کند.

راهکاری که مشاور دینی برای این افراد توصیه می کنند به شناخت بهتر و اگاهی بیشتر کمک می کند. مسیر ازدواج را از پیچیدگی های زیاد کمی دور می سازد و شیوه همسرداری که طبق الگوهای اسلامی در جامعه روایت می شود را به عنوان نسخه درمانی مشاور مذهبی به کار می گیرند.

مشاوره اسلامی ازدواج و خانواده در قم 09108644909

تاثیر مشاوره اسلامی خانواده در تعارضات خانوادگی

خانواده هایی که با شناخت کم و ناقص و از روی اجبار و هر سنت نادرستی به ازدواج تن می دهند و زمان احساس  انرژی فرد مثابل را نادید می گیرند زمینه بسیاری برای تعارضات خانوادگی ایجاد می کنند. مشاوره اسلامی خانواده با دید و نگرشی وسیع و الهی به بنیان خانواده در ازا حفاظت و پایداری روابط در خانواده اهمیت می دهد.

از مراجعین محترم می خواهد اگر برای زندگی مشترک خط نهایی پایانی در نظر نگرفته اید باید نسبت به برطرف کردن مشکلات به سرعت اقدام نمود.

تعارضات خانوادگی از اختلافات ریز و درشد در خانواده بین پدر و مادر و یا در حالت شدید بین والدین  و فرزنان اختلافات سلیقه ای و عقیده ای پیدیدار می شود که روی پایبندی و صمیمیت و تعهد بین زوجین تاکید می ورزد و با مشاوره خانواده درمانی در جهت رفع مشکلات اقدام می نماید. جلسات مشاوره تلفنی و انلاین نیز در این میان کمک کننده هستند.

مشاوره اسلامی ازدواج و خانواده در قم 09108644909

مرکز مشاوره اسلامی ازدواج و خانواده در تهران

مرکز مشاوره در تهران به صورت پراکنده و متعدد در مناطق چندین گانه تهران مشغول به فعالیت می باشند. مشاوره اسلامی طبق هدف و برنامه مشاوره ای که در پیش گرفته می کوشد در راستای هدف ترویج بعد اسلامی در رویکرد درمانی و مشاوره از متخصصین و مشاورین زبده و کارازموده که به معارف اسلامی و علوم دینی تسلط کافی دارند بهره گیرد.

خدمات درمانی و مشاوره به صورت فردی و گروهی و یا مشاوره خانواده مشاوره ازدواج و یا مشاوره خیانت و مشاوره جنسی و تربیت فرزند قابل ارائه می باشد.

جمعیت زیاد و گستردگی روابط در شهرهای بزرگ معضلات و دردسرهای خاص خود را به بار می آورد . تهران به عنوان شهر پایتخت که اشخاص با عقاید و سلایق فرهنگی اجتماعی متفاوتی در کنار یکدیگر سکونت می کنند سهم بیشتری از این همزیستی را دارد که گاها به سمت غیرمسالمت امیز شدن پیش می رود.

خساراتی که معضلات و آسیب های اجتماعی به اقشار جامعه وارد می کند گاهی به روان و روح ادمیزاد می رسد و چاره ای نیست جز مراجعه به مرکز مشاوره و روانشناسی که بتوان با کمک متخصصی حرفه ای نسبت به کاهش درد و رنج روحی التیامی پیدا کرد.

پس میزان دسترسی مردم در شهرهای بزرگ و خدمات مشاوره ای باید به گونه باشد که رفاه و اسودگی خاطر مراجعین را مهیا سازد. مشاوره تلفنی در مرکز مشاوره اسلامی ازدواج و خانواده انجام می شودو بدون حضور فیزیکی در مرکز می توان پاسخی برای سوالات خود یافت.

خوشبختی شما … آروی ماست

منبع : سایت امرخیر

amrekheirr.ir

مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری *&* طلاب ؛ دانشجویان ؛ سایر اقشار
شماره نوبت گیری : 09108644909
آدرس کانال «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com
کانال ازدواج کانال مشاوره ک غذای سالم