د02.jpg
خانه / روانشناس / فواید مراجعه به روانشناس خانواده و ازدواج

فواید مراجعه به روانشناس خانواده و ازدواج

فواید روانشناس خانواده و ازدواج زمانی اشکار می شود که در شرایط سخت زندگی قرار گرفتی.

زمانی که تصمیم گرفتن درباره بعضی چیزها برات سخته و نمیدونی چه کار کنی مراجعه به روانشناس روحانی خیلی ميتونه به شما کمک کند.

فواید روانشناس و مشاور

  1. هر فردی در مواقعی نیاز به حرف زدن و راهنمایی با شخص دیگر دارد . در نتيجه مراجعه به مشاور و روانشناس روحانی و مشورت و راهنمایی از او میتواند برطرف کننده مشکل باشد.
  2. در مسایلی مثل شروع زندگی مشترک از مشاور دینی می توانید کمک بگیرید ، که یکی از موقعیت های دشواری است که لازم است هر فردی در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشد.
  3. وقتی فرزندان شما در سن بلوغ هستند ، مشاور و روانشناس روحانی اطلاعات درست و کاملی را به شما میگوید تا احتمال بروز مشکل کاهش یابد .
  4. وقتی ما در زندگی در مسئله ای دچار شکست شویم به کمک نیاز داریم ولی شکست در زمینه شکست عشقی از حساسيت بیشتری برخورداراست و نیاز به کمک و مهارت های مشاور ازدواج و خانواده دارد.
  5. در انتخاب همسر و آغاز زندگی مشترک هم میتونیم به مشاور و ازدواج و خانواده مراجعه کنیم.
  6. قبل از بچه دار شدن حتما از راهنمایی و مهارت های مشاور و روانشناس روحانی میتوانید استفاده کنید. تا بدانید در آینده چطور با فرزند خود رفتار کنید.
  7. حتی در انتخاب شغل و رشته تحصیلی هم میتوانید از علم و دانش روانشناس روحانی کمک بگیرید.
  8. در مسائل دیگری چون غم از دست دادن عزيزان و تغییرات میانسالی و طلاق و …میتوانید از مشاور و روانشناس روحانی کمک بگیرید.

افرادی هم که دچار استرس و اضطراب میشوند حتما باید با مشاور و روانشناس روحانی در ارتباط و مشاوره باشند.

مشاوره با روانشناس روحانی استاد الهی نیا

شما میتوانید براى رسیدن به یک حس خوب و براى اینکه زندگی پر از آرامش داشته باشید ، میتوانید به مرکز مشاوره ازدواج و خانواده که با مدیریت جناب آقای الهی نبا هست مراجه کنید.

شماره مشاور و روانشناس روحانی
در این مرکز در زمینه های خانوادگی و مشاوره پبش از ازدواج و بحث های زناشویی و مشاوره طلاق و مشاوره اختلالات شخصیتی و روانی میتوانید به مشاور و روانشناس روحانی جناب استاد الهی نیا مراجعه کنید.

فواید  روانشناس در کاهش تعارضات خانوادگی

ابتدا دسته بندی تعارضات ما را به سه دسته اصلی می رساند:

تعارضات زناشویی تعارضات والدین با فرزندان و تعارضات خانوادگی که بین والدین و هم فرزندان در دو جبهه وجود دارد. طبیعی است که اختلاف سلیقه و عقیده بین زن و شوهر وجود داشته باشد اما در برخی از خانواده ها این تفاوت ها و تعارض ها زندگی زناشویی و جو خانوادگی را مورد آسیب قرار داده و میدان نبرد و دعوا و کشمکش تبدیل می کند.

گاهی اختلاف نظر و باور از سطح زن و شوهر و والدین به فرزندان کشیده می شود و پدر و مادر نمی توانند ارتباط سالم و کارامدی با فرزندان برقرار کنند.

زمانی که کوچکترین بحث و مشاجره بین والد و فرزند به نتیجه نرسد و برطرف نشود به مرور زمان صورت بحران به خود می گیرد و فاصله عاطفی و عدم درک متقابل برای بچه ها و پدر و مادر پدید می آید. این درگیری ها به اختلالات عاطفی ، ناهنجاری شخصیتی و رفتاری مبدل شده و کم کم شخصیت سالم از اعضای خانواده دور می شود.

فواید مراجعه به روانشناس در کاهش تعارضات خانوادگی به گونه ای موثر می افتد که قبل از شکل گیری بحران های رفتاری در خانواده اقدام به حل و برطرف کردن مسائل می پردازد.

مودت و صمیمیت در خانواده پررنگ می شود و از بی تفاوتی و روح سرد زندگی کاسته می شود. تکنیک های روانشناسی به صورت حرفه ای می تواند سد محکمی در برابر تعارضات بعدی باشد و جلوی ضرر را بگیرد.

فواید روانشناس خانواده و ازدواج

فواید مراجعه به روانشناس و مشاوره جنسی

متاسفانه موضوعات و مسائل جنسی در جامعه سنتی ایران در پوشش و پرده ای از ابهام باقی مانده است و از همین جهت آسیب ها و سواستفاده های جنسی کلانی بر خانواده تحمیل کرده است آن هم به علت عدم آگاهی و مسکوت ماندن موضوعات جنسی که از سوی خانواده منع شده است.

مشاوره جنسی مختص زندگی زناشویی نیست بلکه لازمه دوام و حیات جنسی هر فرد با رسیدن به مرحله بلوغ جنسی کسب اطلاعات مفید و کاربردی پیرامون این مساله مهم از منابع موثق و درست است. البته روانشناس کارشناس و حرفه ای این موضوع را با رعایت حیا و حدود اخلاقی مناسب به اطلاع مراجعین می رساند.

خانواده آگاه و سالم برای هر مرحله از رشد فرزند خود امادگی لازم را دارد و نسبت به بلوغ جنسی او نیز نمی تواند بی تفاوت باشد از مشاور دلسوز و متخصص می خواهد در جریان مشاوره حضوری یا تلفنی دانش و اطلاعات بااهمیت در این دوران را به گوش فرزند خود برساند تا از خطاها و انحراف های جنسی در این حوزه جلوگیری شود.

گاهی زن و شوهری در مسیر رضایت جنسی از رابطه زناشویی خود قرار نمی گیرند و یا عوامل و رفتارهایی موجب دلسردی جنسی آنها می شود.

تاثیر مراجعه به روانشناس و مشاوره جنسی در کم تر شدن چالش های دوران بلوغ جنسی برای نوجوانان و جوانان و یا آموزش شیوه های متنوع و یا راهکاری برای افزایش رضایت جنسی نمایان می شود.

فواید  روانشناس و  اختلال یادگیری دانش آموزان

در سال های اخیر افزایش اختلالات یادگیری دانش آموزان در مدارس و جریان تحصیل چشمگیر شده است و همین موضوع نیاز به تحقیق و بررسی و یافتن راهکار و عوامل آن را ضروری نشان می دهد. نقش روانشناس در درمان اختلال یادگیری دانش آموزان با ترفندها و تکنیک های روانشناسی برجسته تر می شود.

آگاهی و اطلاعی که او به عنوان کارشناس روانشناسی از ساختمان مغز و قدرت یادگیری ذهن انسان دارد کمک می کند که ظرفیت و توانایی هر دانش آموز را برای اموزش مورد سنجش قرار دهد .

فواید روانشناس به صورت رفع نگرانی و آشوب والدین عملی می شود  دلهره را بابت برچسب اختلال یادگیری و قرار دادن کودک و فرزند در رده کودکان نیاز خاص و یا معلول برطرف می کند چرا که این فرزندان مثل سایر بچه ها آموزش پذیری در مدرسه و خانه را تجربه می کنند و رفتار متفاوتی با سایرین ندارند.

در مرحله بعد روانشناس با شناسایی و بررسی محیط خانواده تمرین هایی برای بهبود عملکرد درسی فرزند در دستور کار قرار می دهد. بازی درمانی و یا درمان های نوروفیدبک نیز توسط روانشناس متخصص در کم کردن شدت اختلال یادگیری موثر است.

دلیل مراجعه نکردن بعضی به مشاور و روانشناس دینی

فواید روانشناس بسیار است. بعضی از افراد وقتی بحث مراجعه به روانشناس و مشاوره پیش میاد عصبانی می شوند، براى اینکه هنوز این ذهنیت و باور منفی را دارند که فقط افراد دیوانه به روانشناس و روانپزشک مراجعه میکنند . در حالی که همه ما در شرایطی نیاز داریم با یک فرد متخصص و مشاور خوب صحبت کنیم .

در گذشته فقط اشخاصی که مشکل جدی داشتند و یا از لحاظ عصبی در وضعیت خوبی نبودند به روانشناس مراجعه میکردند ، اما امروزه نه تنها آنها ، بلکه اشخاصی هم که احساس رضايت از زندگی دارند ، لازم میدانند که با یک روانشناس و مشاور خوب در ارتباط باشند .

فواید روانشناس

مراجعه به روانشناس در مرکز مشاوره اصفهان

مرکز مشاوره اصفهان به صورت متعدد و متنوع در بخش های متراکم این کلان شهر ایران مشغول به فعالیت هستند و امادگی ارائه مشاوره و روانشناسی در حیطه های مختلف می باشند.

زندگی شهری و با جمعیت زیاد غالبا افراد را در معرض آسیب ها و معضلات اجتماعی قرار می دهد که گاهی لطمات جبران ناپذیری بر روح و روان فرد به جای می گذارد.

روانشناس بر حسب دانش و تخصص می تواند پاسخگوی سوالات و نیازهای مراجعین باشد. تفاوت روانشناس و روانپزشک از همین جا مشخص می شود چرا که روانپزشک در مرحله درمانگری خود می تواند از فرصت تجویز دارو و درمان دارویی نیز بهره بگیرد ولی روانشناس مجوزی علمی برای تجویز و نوشتن نسخه پزشکی دارویی برای مراجعین در حل اختلالات خود ندارد.

مراجعه به روانشناس در مرکز مشاوره اصفهان می کوشد در سطح دانش و اگاهی و تخصص کارشناسی خود به اصلاح رفتار و کاهش تعارضات و اسیب های اجتماعی در جامعه همت گمارد.

مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری *&* طلاب ؛ دانشجویان ؛ سایر اقشار
شماره نوبت گیری : 09108644909
آدرس کانال «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com
کانال ازدواج کانال مشاوره ک غذای سالم