د02.jpg
خانه / روانشناس / روانشناس مذهبی براى درمان اختلالات روانی

روانشناس مذهبی براى درمان اختلالات روانی

روانشناس مذهبی برای درمان اختلالات روانی روانشناسی است که آموزه های مذهب را در قالب و محتوای تشخیص و درمان خود جاری می کند. روانشناس مذهبی اگر تخصص دینی داشته باشد در کار خود بسیار موفق خواهد بود.

روانشناس مذهبی براى درمان اختلالات روانی 09108644909

درمانگری روانشناس مذهبی

روانشناس مذهبی برای درمان بیماری اختلال روانی از دانش و تخصص علمی خود استفاده می کند.

بیماری و اختلالات روانی از مجموعه ای از علل سه گانه زیستی و اجتماعی و روانی به وجود میاد ، که هر کدام در افراد و بیماریهای مختلف متفاوت است. اما یک روان درمانگر مذهبی یا روانشناس مذهبی علل ذکر شده در منابع دینی را نیز مدنظر می گیرد. در بعد درمان نیز علاوه بر راهکارهای روانشناختی معمول از راهکارهای روانشناختی دینی نیز بهره می گیرد.

در روان درمانی روانشناس دینی، آگاهانه ارتباطی حرفه ای با بیمار برقرار میکند ، هدف مشاور خوب از این ارتباط اینست که در برطرف کردن الگوها و نشانه های آشفته رفتار به بیمار کمک کند.
اختلالات روانی مثل : اختلالاتی مانند افسردگی ، وسواس اضطراب امتحان ، انواع ترس و فوبيا ، احساس غم و اندوه شدید ، کنترل کردن خشم و ….و اینها مشکلاتی هستند که نیاز به کمک مشاور و روانشناس روحانی دارد.

تفاوت بین مشاور و روان شناس برای درمان اختلالات روانی

مشاور هدفش پىشگیری است ولی هدف روانشناس معالجه است این مهمترین تفاوت آنهاست . مشاور خوب به موارد و مشکلات عادی و ساده زندگی میپردازد ولی روانشناس به موارد بیماری روانی ، درگیری ها ، مریضی و ناسازگاری های شخصیتی فرد توجه میکند .
مشاور با مراجعه کننده اش بیشتر در مسائل و مشکلات با هم حرف میزنند و طی چند جلسه به نتیجه میرسند ولی روانشناس با مراجعه کننده در ارزیابی و تشخیص ، از مصاحبه بالینی استفاده میکند و از وسایل روان سنجی و گرفتن تست استفاده میکند در حالی در مشاوره نیازی به این وسایل نیست .

روانشناس مذهبی براى درمان اختلالات روانی 09108644909

مراجعه به مشاور و روانشناس مذهبی در مسائل اختلالات روانی

مشاور و روانشناس مذهبی به حرف های شما گوش مي دهد و به در بهتر شدن احساستان کمک میکند. روانشناس شما به احساسات نیمه آگاه و چیزهایی که مربوط به کودکی شماست توجه میکند . روانشناس در درمان , به بیان احساسات پنهان شما میپردازد و از شما میخواهد که نقش افراد مختلفی که در زندگی شما وجود دارد را بازی کنید و خودتان را جای آنها قرار بدهید .

براى درمان اختلالات روانی حتما به روانشناس خبره مراجعه کنید که یکی از متخصصان روانشناس عالی ، مشاور و روانشناس روحانی جناب استاد الهی نیا هستند .
شما میتوانید براى مراجعه به ایشان از طریق مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری استفاده کنید ، مطب ایشان در قم و تهران دایر است.

مشاور روحانی و درمان اختلال وسواس

مشاور روحانی می کوشد براساس تعالیم دینی به درمان اختلال های روانی مانند وسواس بپردازد. فردی که دچار وسواس مس شود قادر به انجام کارهای روزانه و روتین خود نخواهد بود . هیچ کس به اندازه خود فرد وسواسی از موضوع مسئله خود ناراحت نخواهد شد اینکه شخص وسواسی نمی تواند بر رفتار خود تسلط داشته باشد موجب احساس ضعف و ناتوانی و کمبود اعتماد به نفس شود.برای درمان وسواس می توان از مشاور روحانی نیز راهنمایی دریافت کرد.

مشاوره وسواس توسط روحانی می تواند به سمتی برود که با اداب و رسوم مذهبی به دنبال ترک عادت و رفتارهای خطا هدایت شود جایگاه معنویت را در درمان وسواس بررسی کرده و با دقت به شکل ناخودگاه رفتار تکرار شده را در کنترل فرد می آورد.

روانشناس مذهبی در درمان اختلال روانی اضطراب

درمان دارویی و یا درمان روان شناختی برای حل اضطراب اساسی است. به صورت کلی برخی از موقعیت های اجتماعی موجب احساس ترس و اضطراب می شود. گاهی در شرایط شغلی و تحصیلی مثلا مصاحبه های ازمون استخدام و یا جلسات کنفرانس و پرسش و پاسخ در دانشگاه ها فرد دچار اضطرابی می شود که به عملکرد او لطمه زده و ارتقای شغلی و تحصیلی را مورد تهدید قرار می دهد.

 روابط اجتماعی فرد مضطرب نیز تحت تاثیر حالت روانی اوست و به شکل اجتناب از روابط عمیق دوستانه و یا عدم توانایی در بیان ایده ها و باز کردن صحبت و دوستی با دیگران . اختلال روانی اضطراب زمانی شدت گرفته باشد شخص حتی در انجام فعالیت های روزمره خود دچار مشکل می شود. مثلا قدرت خرید از فروشکاه نزدیک محل سکونت را ندارد و برای گرفتن حق و یا کمک خواستن احساس ناتوانی می کند.

اکنون روانشناس مذهبی که از علایم اضظراب آگاهی دارد در تلاش است که با درمان هایی معنوی و بر پایه اصول اسلامی نیز درکنار درمان های مرسوم نیز بهره بگیرد.

وصل کردن باورهای فرد مضطرب با نقطه اتصال هستی و توجه به این نکته که خالق یکتا قدرت عظیم جهان است و هیچ نیرویی بالاتر از او نیست جایگاه باورها و شناخت او را مورد سوال قرار داده و می کوشد ارتباط  این فرد دارای اختلال را با منبع اصلی نیروی جهان هستی را بازسازی و تقویت می کند.

استفاده از القاب و اذکار و کلمات تاکیدی که پیرامون این موضوع باشد نیز کاربرد دارد. مثلا ذکر لاحول و لا قوه الا بالله می تواند اطمنان و ارامش خاطر را به افراد برگرداند و اضطراب را کاهش دهد چرا که هیچ نیرو و قدرتی بالاتر از خدا نیست و نخواهد بود.

روانشناس مذهبی برای درمان اختلال روانی

نقش روانشناس مذهبی در درمان اختلال افسردگی

مشاور روانشناس مذهبی و روحانی که برای زندگی از دستورالعمل جامعی به نام دین اسلام کمک می گیرد می تواند برای حل مسائل زندگی نیز از دین نسخه درمانی داشته باشد.

روانشناس مذهبی توسط روحانیونی که علاوه بر علوم روانشناسی و آگاهی از منابع و مواد آنها به شیوه ای از درمان و برطرف کردن مشکلات تاکید می کند که در آن نقش معارف و تعالیم الهی جایگاه بخصوصی دارند. شرکت کردن فرد در مراسم های دینی و جمعی و یا اجرای دستورات مذهبی از سوی روانشناس مذهبی به فرد افسرده توصیه می شود .

برای کنار زدن اختلال افسردگی لازم است ابتدا علایم اصلی آن را بشناسیم .

افسردگی دارای دو مشخصه اصلی است یکی خلق پایین و دیگری عدم علاقه نسبت به فعالیت هایی که قبلا با ذوق و شوق انجام داده می شود. عدم یا کاهش اعتماد به نقس مشکلات خواب و خوردن و افکار خودکشی در حالت شدید نیز بروز می کند.

مشاور درمانی یا در جلسات درمان مشاوره دینی روانشناس مذهبی درصدد است که با ترفندهای معنوی و مذهبی روحیه او را افزایش دهد تا باز با علاقه و تمایل به انجام فعالیت ها بپردازد .

تکنیک های عملی که دین برای داشتن زندگی شاد و سرزنده به افراد توصیه می کند می تواند راهگشا باشد.

روانشناس مذهبی در مرکز مشاوره اصفهان

مرکز مشاوره در شهرهای بزرگ و شلوغ از ضروریات یک جامعه مدنی است چرا که در این شهرها افزایش جمعیت با افزایش زمینه ارتکاب به جرم و خطا نیز افزایش داشته است.

بنابراین برپایی مرکز مشاوره امری لوکس و غیر منطقی نیست بلکه لازمه داشتن زندگی اگاه سالم و خلاقانه خواهد بود.
روانشناس مذهبی در مرکز مشاوره اصفهان نیز تلاش و فعالیت خود را به جهتی رهنمون می سازد که هم مسائل پیش آمده حل شود و هم در برابر بسیاری از اسیب ها و خطرات ایستاد .

مثلا از بالا رفتن امار طلاق خیانت و اختلال روانی جلوگیری کرد البته ناگفته نماند جلسات مشاوره دینی می تواند به صورت نلفنی یا مجازی انلاین برگزار شود تا هم در حل مساله اقدام سریعتری انجام شود و هم از مزایای فراوان مشاوره تلفنی نیز سود جست .

آرزوی ما … خوشبختی شما

موفق باشید.

منبع : سایت امر خیر amrekheirr.ir

مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری *&* طلاب ؛ دانشجویان ؛ سایر اقشار
شماره نوبت گیری : 09108644909
آدرس کانال «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com
کانال ازدواج کانال مشاوره ک غذای سالم