د02.jpg
خانه / روانشناس / مشاوره پیش از ازدواج با روانشناس روحانی

مشاوره پیش از ازدواج با روانشناس روحانی

مشاوره پیش از ازدواج با روانشناس روحانی ، منجر به انتخاب مناسب ترین فرد به عنوان همسر می شود. مشاوره پیش از ازدواج برای شما که دغدغه تناسب فکری و روانی و شخصیتی با همسر آینده دارید ضروری است.

مشاوره پیش از ازدواج در قم و تهران

یک شرط لازم در موفقیت مشاوره پیش از ازدواج

ازدواج اتفاق مهم و سرنوشت سازی است. پس باید در انتخاب مشاور دقت کنید. برای نتیجه بخش بودن مشاوره ، لازم است مشاور تخصص، تجربه و تعهد لازم را داشته باشد.

بدون مشاوره ، ازدواج نکنید

متاسفانه برخی احساس تعلق و احساسات به یک فرد را نشانه تناسب می دانند. این ها بدون تعقل دست به انتخاب می زنند اما در زندگی مشترک دچار مشکل می شوند. در این هنگام است که به فکر مشاوره می افتند.

یک مساله مهم

یکی از آمادگی های مهم پیش از ازدواج ، خود آگاهی است. شناخت خود برای شناخت و انتخاب فرد دیگری برای خود بسیار لازم است. مشاور می تواند این خودآگاهی را برای شما ایجاد نماید.

تا به حال این سوالات را از خود پرسیده اید؟

 • آیا من خصوصیت های لازم یک همسر را دارم؟
  شایستگی من از کجا مشخص می شود؟
  آیا من همان شخص هستم که طرف مقابلم می خواهد؟
  و…

اینها سوالاتی است که در مشاوره پاسخ آن را خواهید یافت. دختر و پسر باید دارای شرایط لازم جسمانی، روانی، عقلی، اجتماعی و اخلاقی باشند تا شایستگی همسری داشته باشند. وجود این شرایط و تناسبات با مشاوره پیش از ازودواج با مشاور متعهدو متخصص معلوم می شود.

تاثیرات مشاوره پیش از ازدواج با روانشناس روحانی

افرادی که به مشاوره پیش از ازدواج با روانشناس روحانی اقدام می نمایند به دوام زندگی مشترک خود کمک می کنند. سطح آگاهی و شناخت افراد از وضعیت روحی روانی ؛ خصوصیات خلقی و شخصیتی و سایر علاقمندی ها و توانایی های یکدیگر در مشاوره ازدواج مشخص می شود.

مشاوره پیش ازازدواج به واسطه اجرای تست های روان سنجی و مشاوره های فردی و زوج درمانی خدمات شایسته ای ارائه می دهد.

روانشناس روحانی با پیش زمینه دینی که براساس باورهای مذهبی و تعالیم آسمانی شکل گرفته می کوشد مراجعین خود را در استانه ازدواج از خطاهای شناختی دور سازد و با واقعیت طرف مقابل خود اشنا می کند.

اگر احتمال اختلالات روانی در هر کدام زوجین تشخیص داده شود روانشناس مذهبی نسبت به درمان و روان کاوی و یا هر جلسه مشاوره درمانی تلاش می کند.

مشاوره پیش از ازدواج و خانواده موفق

خانواده موفق دارای ملاک های اصلی است که در زیر به آن اشاره می شود:

 • اعضای این خانواده در مواقع بحران پناه یکدیگراند وبا تعهد در کنار هم باقی می مانند.
 • زمان زیادی برای وقت گذرانی با خانواده مدنظر قرار می دهند.
 • ارتباطات سازنده با همدیگر برقرار می کنند.
 • قدردانی از زحمات یکدیگر را جز وظایف همیشگی خود می دانند.
 • منافع همدیگر را دنبال می کنند
 • از کشمکش ها به عنوان فرصتی برای گفتگوی بیشتر و حل مساله استفاده می کنند.

این موارد در سایه مشاوره پیش از ازدواج و افزایش همسان گزینی مهیا می شود. وقتی زن و شوهر با توافق و تعهد و صمیمیت برای ازدواج اقدام نمایند حفظ و نگهداری خانواده موفق جز اهداف قطعی آنان خواهد بود. باری به هرجهت بودن در مشاوره ازدواج کنار زده می شود و مقصود و برنامه عملی برای ازدواج و زندگی مشترک درنظر گرفته می شود.

مشاوره و روانشناس روحانی خانواده

نقش روانشناس روحانی خانواده در جهت اعتلا نظام خانواده و تحکیم پایه های آن مشخص می شود. نگرش چند بعدی مشاورین دینی و مذهبی مزیت برتری است که برای افراد مراجعه کننده قابل توجه است .

در سال های اخیر جلسات مشاوره تلفنی و انلاین نیز به سبک مشاوره سنتی اضافه شده است چرا که سرعت تکنولوژی نیازهای روانی را به سمت فوریت هدایت کرده است و مشاوره غیرحضوری نیز گام موثری در این راستا رقم خورده است.

دقت به سبک زندگی الگوهای واقعی زندگی معنوی مانند پیامبر و ایمه اطهار موجب می شود نفوذ کلام و عملی شدن ترفندهای مشاوره و روانشناسی قابل درک باشد.

نظریه های روانشناسی غالبا جنبه تئوری دارند و چندان مناسب وضعیت مراجعین نمی باشد. مشاور دینی این مورد را مورد توجه قرار داده ارتباط مفیدی بین نظریه های روانشناسی و علوم دینی و معارف اسلامی ایجاد سازد.

مرکز مشاوره پیش از ازدواج با روانشناس روحانی

مرکز مشاوره این فرصت حیاتی را برای درمان و تسکین درد ها و رتج متقاضیان مهیا نموده است. در اکثر شهرها و روستاها فعالیت دفتر مشاوره یا کلینیک روانشناسی  فعالیت حرفه ای خود را اغاز نموده اند .

مرکز مشاوره پیش از ازدواج با روانشناس روحانی ضمن تسلط بر تخصص و دانش روانشناسی از مفاهیم معنوی و دینی در جلسات درمانی و یا مشاوره فردی ، طلاق و مشاوره سوگ و خیانت بهره می گیرد. مشاوره دینی ازدواج از تاثیرات عمیق معنویت در زندگی زناشویی اگاه است و همواره بر اصل پایداری و تهد و وفاداری در خانواده تاکید می کند .

هدف و آرزوی ما … خوشبختی و نشاط شما

مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری *&* طلاب ؛ دانشجویان ؛ سایر اقشار
شماره نوبت گیری : 09108644909
آدرس کانال «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com
کانال ازدواج کانال مشاوره ک غذای سالم