د02.jpg
خانه / روانشناس / شماره مشاور و روانشناس روحانی

شماره مشاور و روانشناس روحانی

روانشناس روحانی به روانشناس و مشاوری گفته می شود که علاوه بر فراگیری علوم دینی در حوزه علمیه ، علوم روانشناسی و مشاوره را نیز در دانشگاه گذرانده است. متن زیرا را در مورد برخی ویژگی های مشاور و روانشناس روحانی مطالعه بفرمایید. اگر مایل به مشاوره حضوری یا تلفنی با یک مشاور و روانشناس روحانی هستید با ما تماس بگیرید.

روش کار روانشناس روحانی

روانشناس روحانی به علت اینکه در دانشگاه واحدهای روانشناسی و مشاوره را گذرانده مثل همه فارغ التحصیلان دیگر روانشناسی و مشاوره، توانایی ها و مهارت های یک روانشناس و مشاور را دارد. البته اگر علاوه بر واحدهای درسی، کارگاههای تخصصی را نیز گذرانده باشد تخصص و خبرگی بیشتری پیدا کرده و در راهنمایی و مشاوره موفقتر خواهد بود.

اما چون علاوه بر روانشناسی ، علوم دینی را فراگرفته و به صورت تخصصی در قرآن و روایات تحصیل و تدریس نموده در سنجش و مشاوره و راهکار می تواند با نگاه دینی به مشاوره بپردازد.

تفاوت روانشناس روحانی با دیگر روانشناسان

اولین تفاوت در شیوه سنجش و ابزار سنجش است. روش سنجش مشاور روحانی که خود نیز ملتزم به دستورات شرع است غیر شرعی و با ورود به محدوده های ممنوع شرعی نخواهد بود. از تست هایی که صریحا گزاره های غیر دینی دارند استفاده نمی کند.

روحانیون روانشناس به علت تسلط بیشتر روی علوم وحیانی و ارتباط بسیار بیشتری که با مردم عادی دارند  می توانند تحولی در شیوه سنجش و مشاوره ایجاد کنند که از عهده غیر آن ها خارج است.

به همین علت میزان موفقیت یک مشاور و روانشناس روحانی و مذهبی بیش از دیگران است.

البته تفاوت آن ها با روانشناس های غیر روحانی در حیطه های مختلفی است که در متن های بعدی به ترتیب به آن ها خواهیم پرداخت.

مشاور و روانشناس روحانی در مشاوره ازدواج و خانواده مطلع عشق

مشاور و روانشناس روحانی ما در زمینه مشاوره ازدواج و خانواده استاد حجه الاسلام الهی نیا هستند. ایشان سابقه دو دهه تحصیل و تدریس در حوزه علمیه را دارند و هم اکنون مشاور چند دانشگاه معتبر در تهران و قم می باشند. اگر مایل به مشاوره حضوری یا تلفنی با ایشان هستید با ما تماس بگیرید.

شماره مشاور و روانشناس روحانی

شماره مشاور و روانشناس روحانی در زوج درمانی

زوج درمانی کمک می کند که اختلافات و مشکلات و تعارضات در خانواده به خوبی حل شود. بهترین مشاور و زوج درمانگر با ترفندهایی به افزایش صمیمیت طرفین اثر مطلوب می گذارد . وجود علاقه و عشق در رابطه زناشویی از ضروریات است که برروی فهم و درک متقابل و بالا بردن سطح تفاهم و همدلی نقش ویژه ای دارد.

پذیرش تفاوت ها و گفتگو درباره اختلافات و موضوعاتی که موجب احساس اختلاف می شود به هدف حل تعارضات می انجامد. زوج درمانی توسط مشاور روحانی می کوشد از امار طلاق و جدایی کم کند و ازدواج ها را به تربیت فرزند صالح و خانواده موفق و شاد هدایت کند. در زوج درمانی صمیمیت را به چند دسته تقسیم بندی می کنند:

  1. صمیمیت روان شناختی : ارتباطات و مشارکت در بیان امید و ارزوها، اهداف و برنامه ها ..
  2. صمیمیت عقلانی: احترام متقابل به باورها و عقاید یکدیگر  
  3. صمیمیت عاطفی : سهیم شدن در احساس غم و شادی و تنهایی و ناراختی و ..
  4. صمیمیت جنسی: خیال پردازی و ارتباط شهوانی و جنسی با همسر

شماره مشاور و روانشناس مذهبی خانواده

روانشناس مذهبی خانواده که به دنبال ایجاد ارامش و محیطی سالم برای رشد و پیشرفت شخصیتی و مالی و اجتماعی افراد خانواده است از متون دینی و فرامین مذهبی کمک می گیرد. نمونه ها و الگوهای اسلامی که با سبک زندگی خود به سعادت دنیوی و اخروی نزدیک شده اند.

سیره و شیوه زندگی حضرت علی و حضرت فاطمه علیهم السلام به ما می آموزد با تقسیم کار و اختصاص دادن زمان برای وقت گذرانی و تفریح با اعضای خانواده به افزایش صمیمیت و همدلی در خانواده می توان اثرگذاشت.

مولفه های اصلی عشق و علاقه که در نظام خانواده ضرورت دارد شامل اعتماد و صداقت و پذیرش و احترام به همدیگر و شناخت درست است.

مشاور و روانشناس مذهبی خانواده جلسات مشاوره تلفنی حضوری را در مرکز مشاوره خانواده برگزار می کند. شماره مشاور و روانشناس مذهبی اقدامی فوری و موثر برای حل و چاره اندیشی مشاجرات خانوادگی و دعواهای قومیتی خواهد بود.

شماره مشاور و روانشناس روحانی

شماره مشاور و روانشناس روحانی قبل از ازدواج

با دراختیار داشتن شماره مشاور روانشناس روحانی قبل از ازدواج می توان از مشاوره تلفنی بدون حضور در کلینیک مشاوره  وروان درمانی بهره مند شد. اجرای تست های روان سنجی پیش از ازدواج توسط مشاورین متخصص کمک می کند تا از تشخیص اختلالات روانی قبل از اینکه به زندگی زناشویی وارد شوند و نسبت به اجرای جلسات درمانی اقدام نمایند.

مشاوره قبل از ازدواج همچنین بر میزان شناخت و دانش زوجین نسبت به خصوصیات و ویژگی های یکدیگر اثرگذار است. توافق و یکسان بودن زجین انان را به مشاوره همسان گزینی هدایت می کند. هر قدر تناسب و تشابهات زوجین بیشتر باشد از اختلافات و تعارضات زناشویی کاسته می شود و دلبستگی و توافق زن و مرد بالاتر می رود.

مشاور و روانشناس روحانی خوب در تهران

در تهران و با جمعیت کثیر، موجب دردسرها و گرفتاری های زیادی شده است که نیاز به آسیب شناسی اجتماعی و روانی دارد.

مشاورین و روانشناسان در این میان با تخصص و دانشی که دارند به کمک اقشار جامعه می آیند تا در رفع و برطرف کردن معضلات روانی و اجتماعی آنان نقش پررنگی داشته باشند.

روانشناس روحانی که علاوه بر مهارت در علوم مشاوره و روانشناسی از اطلاعات کافی در حوزه مسائل قرانی و دینی نیز برخوردار است نگاه جامع تری نسبت به حل و درمان اختلالات روانی دارد. مشاور و روانشناس روحانی خوب در تهران با مشاوره تلفنی و انلاین در خدمت شهروندان گرامی خواهد بود.

خوشبختی شما هدف و آرزوی ما

منبع :

amrekheirr.ir

مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری *&* طلاب ؛ دانشجویان ؛ سایر اقشار
شماره نوبت گیری : 09108644909
آدرس کانال «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com
کانال ازدواج کانال مشاوره ک غذای سالم