د02.jpg
خانه / مشاور / مشاور ازدواج دینی

مشاور ازدواج دینی

مشاور ازدواج دینی می توند نقش مهمی در تشکیل و تحکیم خانواده داشته باشد. حتما برای خود یک مشاور ازدواج دینی داشته باشید. مسلما ضرر نخواهید کرد.

فواید مراجعه به مشاور ازدواج دینی

مشورت و مشاوره به معنای هم‌اندیشی و استفاده کردن از عقل دیگران است؛ چنانچه علی علیه‌السلام فرموده اند :

«مَن شَاورَ الرِّجال شَارکها فِی عُقُولِها؛ کسی که با دیگران مشورت کند، در خِرد آن‌ها شریک است.»1

مشاور ازدواج دینی

هرچقدر هم انسان باتجربه باشد اما نمیتواند در همه زمینه ها صاحب نظر باشد. نیاز به مشاور در مشاوره ازدواج و خانواده قابل انکار نیست. چرا که همه دارای خانواده هستند و نیازمند فراگیری مهارت های تشکیل و تحکیم خانواده. شما با مراجعه به مشاور و روانشناس روحانی مهارت های لازم در تشکیل و تحکیم خانواده را فرا میگیرید.

زمان مراجعه به مشاور ازدواج دینی

هر جوانی نیاز به ازدواج دارد. بنابراین از همان زمانی که در خود احساس نیاز به ازدواج را مشاهده کردید حتما به دنبال مشاور خوب در زمینه مشاوره ازدواج و خانواده باشید.

حتی اگر تصمیمی بر ازدواج ندارید از مشاوره با مشاور ازدواج و خانواده و مطالعه و کسب تجربه و مهارت در زمینه ازدواج غافل نشوید.

برای بهتر زیستن مشورت کنیم، مطالغه کنیم، با نگاه دقیق به افراد موفق در ازدواج و خانواده نگاه کنیم ، از مشاوره مشاور خوب بهره بگیریم تا با چشمانی باز مسیر خود را انتخاب کنیم. در راه زندگی پستی و بلندی هست. اما با همراهی و مشاوره با روانشناس خانواده و ازدواج می توان این مسیر را به راحتی طی کرد.

با کمک مشاور خوب می توان حتی از سختی های مسیر نیز لذت برد و برای ادامه راه ره توشه گرفت.

شما می توانید جهت مشاوره تلفنی ، مشاوره ازدواج دینی ، مشاوره ازدواج و همسریابی ، مشاوره خانواده ، مشاوره ازدواج و طلاق ، مشاوره آنلاین تصویری در قم و تهران با ما تماس بگیرید.

[1]. بحارالانوار، ج18، باب163، ص382

نقش مشاور ازدواج دینی

برای متدینی که پیروی بیشتری از اداب و رسوم اسلامی دارند در مواقعی هم که با مشکلات خانوادگی و یا مشاوره ازدواج داشته باشند غالبا تابع نظرات کارشناسان و متخصصین دینی هستند.

بعد معنوی در خانواده درمانی تاثیرات شگرفی دارد. برای ازدواج نیز روانشناس مذهبی قصد دارد ملاک های معتبر که اسلام و شریعت به ان نگاه ویژه ای داشته است در جلسات مشاوره تلفنی و حضوری خود به مراجعین یاداوری کند.

در جریان مشاوره فردی معیارهای که هر کدام از زوجین برای گزینش همسر آینده خود مدنظر قرار داده اند توسط مشاور دینی بررسی می شود.

مشاور ازدواج دینی و همسان گزینی

مشاوره همسان گزینی سرشار از مزایایی است که برکات و نتایج آن در بعد از زندگی مشترک بیشتر نمایان می شود. توجه به انتخاب فردی که نه تنها از نظر علاقمندی با هم به توافق رسیده باشید بلکه از سایر جهات نیز نظرات و ایده های تقریبا مشابهی داشته باشید تضمین کننده رضایت زناشویی در سال های متمادی زندگی خواهد بود.

اما چنانچه از روی علاقه سطی و ملاک های ناچیز و کم اهمیت با درجه کمی از هم نظری و توافق به ازدواجی اقدام نمایید توفیق شما در احساس لذت و خشنودی در زندگی مشترک کمرنگ تر است .

کوچکترین مساله به صورت بحرانی غیرقابل حل برایتان مجسم می شود و هر کس قصد دارد نظر خود را درست و منطقی بداند .

درحالی که در ابتدای کار با انجام مشاوره پیش از ازدواج و یا مشاوره ازدواج دینی اگاهی و شناختی که نسبت باورها و دیدگاه های فرد مقابل ایجاد می شد می توانست مانع بروز اختلافات و تعارضات زناشویی گردد.

مشاور ازدواج دینی

مشاوره ازدواج و خانواده دینی

برای حل مشکلات و پاسخگویی به ابهامات اماده خدمت رسانی در دفتر مشاوره ازدواج می باشد.

روانشناس ازدواج دینی تسلط واگاهی که روانشناس ازدواج دینی و مشاور ازدواج دینی نسبت به منابع علوم قرانی و اسلامی دارد ضمن بهره گیری از دانش مشاوره و روانشناسی قدرت حل مسئله را برای این کارشناسان افزایش می دهد . داشتن زاویه دید وسیع در برابر مسائل کمک می کند اقشار متفاوتی را یاری رسان باشند و در برطرف کردن مشکلات ازدواج و یا مشاور خانواده مقتدر عمل نماید.

داشتن دستورالعملی برای زندگی که تابلع تعلیمات و سفارشات وارد شده از بزرگان و معصومین دین باشد برای عده ی بیشماری از اشخاص متدین جذاب است و قابلیت اجرایی مطمئنی دارد.

مشاور ازدواج خانواده می کوشد از نسخه خانواده درمانی معنوی برای بهبود رفتارها و یا افزایش تعاملات و ارتباطات سالم در گفتگوهای خانوادگی بهره بگیرد.

باور اینکه انسان در برابر تک تک رفتارهایی که ازاو سر میزند مسئولیت دارد می تواند نقطه عطفی در کمک گرفتن از درمان معنوی خانواده باشد.

جلسات مشاوره خانواده درمانی به صورت انلاین نیز قابل برگزاری است و افراد از طریق فضای مجازی  وشبکه های اجتماعی می توانند با مشاور دینی خود در تماس باشند.

 مشاور ازدواج دینی

مرکز مشاوره ازدواج و خانواده دینی

امروزه گستردگی ارتباطات و شلوغی شهرها موجب بالارفتن اسیب های روانی و اجتماعی در جوامع بشری گشته است. کارشناسان علوم مشاوره و روانشناسی در مرکز مشاوره ازدواج و خانواده دینی تلاش می کنند از حجم ناراحتی و نگرانی های ذهنی اقشار جامعه کم کنند.

مشاوره خانواده با هدف محافظت از نهاد خانواده به اموزش و یاداوری راهکارهایی برای تقویت روابط اعضای خانواده جلسات روان درمانی و خانواده را ترتیب می دهند. در اکثر شهرهای بزرگ مرکز مشاوره و یا کلینیک های مشاوره مشغول فعالیت می باشند.

آرزو و تلاش ما خوشبختی شما

منبع : سایت امرخیر

amrekheirr.ir

مشاوره حضوری ؛ تلفنی ، تصویری *&* طلاب ؛ دانشجویان ؛ سایر اقشار
شماره نوبت گیری : 09108644909
آدرس کانال «امرخیردانشطلبان» : amrekheirr@
پست الکترونیکی: amrekheirr.ir@gmail.com
کانال ازدواج کانال مشاوره ک غذای سالم